ساخت ماشین مجازی در VMWare Workstation
    
تعداد بازدید: 4041
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1396/10/6

با استفاده از نرم افزار VMWare Workstation  کاربر قادر خواهد بود چندین ماشین مازی یا Virtual Machine (VM) را بصورت همزمان اجرا کند.در این آموزش نحوه ایجاد کردن یک ماشین مجازی از طریق نرم افزار VMWare Workstation pro 12 آموزش داده می شود.

ساخت ماشین مجازی در VMWare Workstation

با استفاده از نرم افزار VMWare Workstation  کاربر قادر خواهد بود چندین ماشین مازی یا Virtual Machine (VM) را بصورت همزمان اجرا کند.

  • برای ایجاد کردن یک ماشین مجازی ابتدا نرم افزار VMWare WorkStation را اجرا نمایید تا برنامه مطابق با شکل زیر اجرا گردد.گزینه “Create a New Virtual Machine” را انتخاب تا ویزاد New Virtual Machine آغاز گردد.

  • در صفحه خوش آمد گویی گزینه “Typical” را انتخاب و بر روی Next کلیک نمایید.
  • در این مرحله باید روش نصب کردن سیستم عامل در درون ماشین مجازی را مشخص نماییم.مطابق با شکل گزینه "I will Install the operating system later" را انتخاب و روی Next کلیک نمایید.

 

  • در این مرحله باید با استفاده از قسمت Guest operating system نوع سیستم عامل را مشخص نمایید و با استفاده از قسمت Version نسخه ای از سیستم عامل انتخابی که قصد نصب آن را داریم انتخاب نماییم.

  • در این مرحله باید نام ماشین مجازی و مسیری که ماشین مجازی در آن ایجاد خواهد شد را مشخص نمایید.

  • ماشین های مجازی به مانند کامپیوتر های شخصی ، سرور ها ... حداقل به یک هارد دیسک برای ذخیره سازی داده ها و اطلاعات میاز دارند.به هارد دیسک اختصاص داده شده به یک ماشین مجازی اصطلاحا Virtual Hard Disk گفته می شود.در این مرحله باید سایز و یا اندازی Virtual Hard Disk را برای VM خود انتخاب و وارد نمایید.

  • در انتها بر روی Finish کلیک نمایید تا مطابق با شکل زیر VM با تنظیمات انجام گرفته ایجاد گردد.

 

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.