بررسی انواع سایت در SCCM
    
تعداد بازدید: 3575
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1396/10/26

هر سایت در ساختار ConfigMgr شامل سرور یا سروهایی می باشد که سرویس و یا سرویس های مورد نظر را به کلاینت ها و کاربران ارائه می دهند.به هر مدام از سرور های موجود در یک سایت اصطلاحا Site Server گفته می شود.

 مشاهده دوره آموزشی System Center Configuration Manager 2016

بررسی انواع سایت در SCCM

هر سایت در ساختار ConfigMgr شامل سرور یا سروهایی می باشد که سرویس و یا سرویس های مورد نظر را به کلاینت ها و کاربران ارائه می دهند.به هر مدام از سرور های موجود در یک سایت اصطلاحا Site Server گفته می شود.

 

انواع سایت در ConfigMgr

در ساختار ConfigMgr امکان راه اندازی کردن سه نوع سایت وجود دارد:

  • Central Administration Site
  • Primary Site
  • Secondary Site

 

Central Administration Site (CAS)

از طریق CAS سرور می توان کل ساختار ConfigMgr را مدیریت و پیکربندی کرد.تنها در صورتی CAS را در ساختار ConfigMgr پیاده سازی می کنیم که به بیش از یک Primary Site نیاز داشته باشیم پس قیل از پیاده سازی کردن ساختار Site Hierarchy  باید به این سوال پاسخ داد : آیا در ساختار خود به بیش از یک Primary Site نیاز داریم؟ در صورت مثبت بودن پاسخ باید CAS را راه اندازی نمود.

در هنگام پیاده سازی ساختار  Site Hierarchy ، Primary Site ها بعنوان Child و یا فرزند CAS قرار می گیرند.کلاینت ها تحت هیچ شرایطی برای دریافت سرویس از ساختار ConfigMgr با CAS ارتباط برقرار نخواهند کرد بلکه با Primary Site جهت دریافت سرویس ارتباط برقرار خواهند کرد.

 

Primary Site

کلاینت های موجود در شبکه داخلی یا خارجی برای دریافت سرویس با Primary Site ارتباط برقرار می کنند.در ساختار Site Hierarchy ، primary Site ها هم می توانند دارای فرزند یا Child باشند و تنها Secondary Site می تواند به عنوان فرزند یک Primary Site در ساختار تعریف گردد و یک Primary Site نمی تواند به عنوان فرزند برای یک Primary Site دیگر تعریف شود.

 

نیاز های نرم افزاری برای راه اندازی کردن Site Server

به سروری که از طریق آن یک سایت راه اندازی می گردد اصطلاحا Site Server گفته می شود.برای راه اندازی یک Site Server پیش نیاز های نرم افزاری زیر لازم می باشد:

  • تمامی Site Server ها باید عضو AD Domain باشند.
  • برای ذخیره سازی کردن داده ها و اطلاعات به Database Server نیاز خواهد بود.
  • .net Framework
  • SCCM 2016 تنها در نسخه 64 بیتی عرضه شده پس نیاز به نسخه 64 بیتی از ویندوز سرور خواهد بود.
  • Remote Differential Compression

بعد از پیاده سازی کردن یک سایت باید Role و یا Role های مورد نظر را در آن سایت پیاده سازی و پیکربندی کرد تا کلاینت ها بعد از برقراری ارتباط با یک سایت بتوانند از سرویس های موجود در آن سایت استفاده نمایید

دو Role بسیار مهم در ساختار ConfigMgr به شرح زیر می باشد:

  • Distribution Point
  • Management Point

 

Distribution Point (DP)

DP در واقع به مانند یک فایل سرور عمل می کند.ادمین تمامی داده ها و Content هایی را که قصد دارد در اختیار کلاینت ها قرار دهد را در درون DP اصطلاحا Distribute خواهد کرد .کلاینت بعد از برقراری با DP قادر خواهد بود به داده و یا Content مورد نظر با توجه به تنظیمات انجام گرفته دسترسی پیدا کند.

برای مثال فرض کنید قصد داریم نرم افزا Microsoft Office 2016 را بر روی تمامی کلاینت ها نصب کنیم.ادمین باید Source مربوط به نرم افزار آفیس 2016  را در DP قرار دهد تا کلاینت بعد از برقراری ارتباط با DP قادر باشد داده های و اطلاعات را دانلود و عمل نصب را انجام دهد.

 

Management Point (MP)

از  MP برای برقراری ارتباط میان کلاینت ها و Site Server در ساختار ConfigMgr استفاده می شود.در هر Primary Site و Secondary Site حداقل به یک MP نیاز خواهد بود.کلاینت ها از MP برای دریافت تنظیمات از Site Server و ارسال داده ها و اطلاعات به Site Server استفاده می کنند.همچنین کلاینت ها از MP برای جست و جو کردن Content مورد نظر استفاده خواهند کرد برای مثال فرض کنید که باید نرم افزار آفیس بر روی کلاینت نصب گردد.کلاینت با MP ارتباط برقرار خواهد کرد واز طریق MP لیست DP هایی که حاوی Content مورد نظر یعنی برنامه آفیس هستند در اختیار کلاینت قرار داده خواهد شد.

 

 مشاهده دوره آموزشی System Center Configuration Manager 2016

از   2   رای
10

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.