پیکربندی و Publish کردن Outlook Anywhere (RPC over HTTP) در Exchange Server 2010,2016

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در پروتکل RPC over HTTP بسته های RPC در بسته های HTTP/s قرار داده می شود و بهسمت میل سرور و یا فایروال شبکه داخلی ارسال می گردد. کاربرانی که در شبکه داخلی و خارجی قرار دارند می توانند از طریق پروتکل RPC over HTTP با Mailbox خود بر روی میل سرور شبکه داخلی ارتباط برقرار کنند.پس از نصب Exchange Server این قابلیت یعنی Outlook Anywhere فعال می باشد.

در این ویدیو آموزشی نحوه پیکربندی RPC over HTTP ( Outlook Anywhere) در Exchange Server 2010,2016 آموزش داده می شود.

دانلود ویدیو آموزشی پیکربندی Outlook Anywhere
دانلد فایل PDF جلسه اول معرفی و نصب سرویس DHCP دانلود فایل PDF مربوط به پیکربندی Outlook Anywhere

 

میزان رضایت شما در مورد آموزش پیکربندی RPC-Over-HTTP

در پروتکل RPC over HTTP بسته های RPC در درون بسته های HTTP قرار داده می شود و ارسال می گردد.در صورتی که در شبکه داخلی یک Firewall قرار داشته باشد تنها کافی است که پورت شماره 443 را بر روی فایروال شبکه داخلی Open کنیم تا امکان برقراری ارتباط از طریق پروتکگل RPC over HTTP برای کاربرانی که در خارج از شیکه داخلی ما قرار دارند ایجاد گردد.

برای اینکه نرم افزار Outlook کاربران قادر باشد از طریق پروتکل RPC over HTTP با میل سرور شبکه داخلی ارتباط برقرار کند باید برای این منظور تنظیم گردد.این تنظیمات به دو صورت انجام می گیرد :

1- دستی : در این حالت Admin شبکه اطلاعات لازم جهت برقراری ارتباط از طریق پروتکل RPC over HTTP را در احتیار کاربران شبکه داخلی و خارجی قرار می دهد و کاربر نرم افزار Outlook را باز و تنظیمات را در آن اعمال می کند.

2- اتوماتیک : در این حالت از سرویس Auto Discover استفاده می گردد.با استفاده از این سرویس نرم افزار Outlook قادر خواهد بود بصورت اتوماتیک با میل سرور شکه داخلی ارتباط برقرار کند و تنظیمات مورد نیاز جهت ارتباط از طریق پروتکل RPC over HTTP را دریافت کند.

با نصب هر Client Access Server Role در شبکه یک object از نوع Service Connection Point (SCP) درساختار Active Directory ایجاد می گردد.در درون این نوع از object ها اطلاعات لازم برای برقراری ارتباط با Client Access Server Role های موجود درشبکه که سرویس Auto Discover را ارائه می دهند وجود دارد.زمانی که یک دستگاه عضو دامین قصد استفاده از سرویس AutoDiscover را دارد با Domain Controller موجود درشبکه داخلی ارتباط برقرار می کند و Domain Controller با توجه به Object های SCP اطلاعات لازم جهت برقرار ارتباط به سرویس AutoDiscover بر روی CAS Role ها را دراختیار کلاینت قرار می دهد و کلاینت می تواند از این سرویس استفاده کند.

اما زمانی که یک دستگاه در خارج از Active Directory Domain قرار دارد باید مستقیما و با استفاده از پروتکل HTTPS با Client Access Server Role ارتباط برقرار کند و فایل autodiscover.xml را از CAS Role دریافت کند.توجه داشته باشید که در درون این فایل پیکربندی های لازم برای برقراری ارتباط از طریق پروتکا RPC over HTTP وجود دارد.url »ورد استفاده برای برقراری ارتباط با CAS Role در زیر آمده است :

https://autodiscover.YourDomainName/AutoDiscover/autodiscover.xml

*** حتما در Public DNS خود یک A رکورد برای autodiscover.YourDomainName ایجاد کنید.***

 

Certificate

در اتصالات RPC Over HTTP یا Outlook Anywhere از یک SSL Certificate استفاده می شود.تمامی دستگا ه هایی که از این SSL Certificate در ارتباطات RPC-o-HTTP استفاده می کنند باید به CA صادر کننده SSL Certificate مورد استفاده Trust داشته باشد در غیر این صورت امکان برقراری ارتباط از طریق این پروتکل یعنی RPC over HTTP وجود نخواهد داشت.برای دریافت Certificate دو روش وجود دارد:

1-راه اندازی یک Certification Authority در شبکه داخلی و دریات SSL Certificate مورد نیاز از آن : در این حالت تمامی دستگاه های موجود در Active Directory Domain  ما نسبت به CA را هاندازی شده در دامین Trust بصورت اتوماتیک Trust خواهند داشت

اما دستگاه هایی که در خارج از دامین ما قرار دارند نسب به CA شبکه داخلی Trust نخواهند داشت و نمی توانند از طریق RPC over HTTP با میل سرور ارتباط برقرار کنند در این حالت باید Certificate مربوط به CA شبکه داخلی را در اختیار آنها قرار دهیم تا به واسطه آن نسبت به CA شبکه داخلی ما Trust پیدا کنند و بتوانند از Certificate های صادر شده توسط CA شبکه داخلی در اتصالات RPC over HTTP استفاده کنند.

2-خرید Certificate مورد نیاز : در این حالت می توان SSL Certificate مورد نیاز را از یک شرکت که وظیفه فروش Certificate دار خریداری کرد.توجه داشته باشید در این حالت تمامی دستگاه های موجود در دامین و خارج از دامین نسبت به CA صادر کننده آن Certificate اعتماد یا Trust خواهند داشت و می توانند از آن SSL Certificate در اتصالات RPC over HTTP استفاده کنند.

 

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
نظر شما به سامانه مدیریت ارسال شده است.

ارتباط باما

استان فارس

شهرستان کازرون

 کمربندی خرمشهر خیابان باغ آسیایی کوچه احمدی معلم - کدپستی: 7318875988 - گروه آموزشی IRAN CBT

ایمیل: support@irancbt.com

تلفن : 07142243095

سایتwww.irancbt.com

ویژگی آموزش های IRANCBT

- آموزش به زبان فارسی

- استفاده از منابع معتبر

- استفاده از سناریو های واقعی

- دانلود رایگان آموزش ها

Iran Computer Base Training ارائه دهنده آموزش فارسی نرم افزار های عمومی و تخصصی و سرویس های تحت شبکه می باشد. عمده آموزش های IRANCBT مربوط به سرویس های تحت شبکه ارائه شده توسط شرکت مایکروسافت می باشد. کلیه آموزش های ارائه شده  به زبان فارسی  می باشد