پیکربندی Windows Deployment Services

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با استفاده از Windows Deployment Services می توان سیستم عامل مورد نظر را بر روی کلاینت ها و سرور های مورد نظر نصب کرد.

در WDS از Boot Image های جهت بوت کردن کلاینتها استفاد می شود و از Install Image ها جهت نصب سیستم عامل استفاده می شود.کلاینت ایتدا از DHCP سرور تنظیمات TCP/IP را دریافت می کند و بعد از ان با WDS ارتباط برقرار می کند و سیستم عامل بر روی کلاینت نصب می گردد.

در این ویدیو نحوه پیکربندی WDS آموزش داده می شود.

 

دانلود ویدیو آموزشی WDS

دانلد فایل PDF جلسه اول معرفی و نصب سرویس DHCP

دانلود فایل PDF آموزش WDS

 

میزان رضایت از ویدیو اموزشی WDS

Windows Deployment Services را می توان از طریق کنسول Server Manager نصب کرد.

بعد از نصب WDS باید Boot Images و Install Images را به WDS معرفی و اضافه کرد.توجه داشته باشید از Boot Image جهت بوت کردن کلاینتها و از Install Image جهت نصب سیستم عامل بر روی کلاینت استفاده می شود.

همچنین می توان با استفاده از WDS سیستم عامل را بهمراه تمامی برنامه های مورد نیاز بر روی کلاینت ها و سرور های موجود در شبکه داخلی نصب کرد.

WDS به 2 صورت می تواند داده ها و اطلاعات را به سمت کلاینتها و سرور ها ارسال کند.

1- Unicast : در این روش بار و ترافیک بسیار زیادی بر روی WDS و پهنای باند شبکه وارد خواهد شد وWDS. به ازای هر کلاینتی که با WDS ارتباط برقرار می کند یک بار Install Image در شبکه برای کلاینت ارسال می گردد.

2-Multicast : در این روش بار و ترافیک کمتری بر روی WDS و پهنای باند شبکه وارد خواهد شد و می توان عمکل نصب سیستم عامل را زمانبندی کرد تا در زمان مشخص شده عمل نصب سیستم عامل بر روی مجموعه ای از کلاینتها و سرور ها انجام گیرد.در این روش Install Image تنها یک بار در شبکه ارسال می گردد.

توجه داشته باشید که می توان سرویس ها WDS و DHCP را بر روی یک سرور نصب و پیکربندی کرد.در این حالت باید تنظیمات و پیکربندی های لازم را در WDS ایجاد کنیم تا WDS  پورت UDP 67 را آزاد کند و DHCP بتواند از ان جهت ارائه سرویس به کلاینتها استفاده کند.کلاینتها ابتدا از طریق DHCP سرور تنظیمات TCP/IP و اطلاعات لازم جهت برقراری ارتباط با  WDS را دریافت می کنند و بعد به WDS متصل می شوند و عمل نصب سیستم عامل آغاز می گردد.

 

امتیاز کلی این مطلب (1)

3.5 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
نظر شما به سامانه مدیریت ارسال شده است.
بارگذاری نظرات قدیمی تر

ارتباط باما

استان فارس

شهرستان کازرون

 کمربندی خرمشهر خیابان باغ آسیایی کوچه احمدی معلم - کدپستی: 7318875988 - گروه آموزشی IRAN CBT

ایمیل: support@irancbt.com

تلفن : 07142243095

سایتwww.irancbt.com

ویژگی آموزش های IRANCBT

- آموزش به زبان فارسی

- استفاده از منابع معتبر

- استفاده از سناریو های واقعی

- دانلود رایگان آموزش ها

Iran Computer Base Training ارائه دهنده آموزش فارسی نرم افزار های عمومی و تخصصی و سرویس های تحت شبکه می باشد. عمده آموزش های IRANCBT مربوط به سرویس های تحت شبکه ارائه شده توسط شرکت مایکروسافت می باشد. کلیه آموزش های ارائه شده  به زبان فارسی  می باشد