جلسه چهارم : پیاده سازی Policy Base Assignment

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 یک قابلیت جدید که در ویندوز سرور 2012 معرفی شده است.با استفاده از این قابلیت می توان کلاینتها را بر اساس یک سری شرایط دسته بندی کرد و به هر کدام از دسته ها از یک رنج مشخص شده IP وسایر تنظیمات TCP/IP را اختصاص داد.

  

Policy Base Assignment(PBA)
 یک قابلیت جدید که در ویندوز سرور 2012 معرفی شده است.
با استفاده از این قابلیت می توان کلاینتها را بر اساس یک سری شرایط دسته بندی کرد و به هر کدام از دسته ها از یک رنج مشخص شده IP وسایر تنظیمات TCP/IP را اختصاص داد.

روش پیاده سازی : برای پیاده سازی PBA باید به تعریف Policy در کنسول DHCP پرداخت و در هر Policy شرایط مورد نظر خود را تنظیم کرد.پس از دریافت تقاضا از سمت کلاینت Policy ها مورد بررسی قرار می گیرند و در صورتی که کلاینت شرایط مربوط به Policy تعریف شده را دارا باشد آن Policy اعمال می گردد.
نکته : Policy ها را می توان هم در سطح سرور و هم در سطح Scope تعریف کرد و به هر Policy یک شماره اختصاص داده می شود که هر چه این شماره کوچکتر باشد اولویت آن بیشتر خواهد بود.
نکته : اولویت Policy تعریف شده در سطح Scope از سطح سرور بالاتر می باشد.
نکته : policy های تعریف شده در سطح سرور برای تمامی تقاضا ها مورد بررسی قرار می گیرند اما Policy های مربوط به یک Scope تنها برای تقاضاهای مربوط به همان Scope مورد پردازش قرار می گیرند.

Dynamic DNS
این امکان را ایجاد می کند تا دستگاه های موجود در شبکه بتوانند رکورد های A و PTR خود را در DNS بطور اتوماتیک ایجاد کنند. جهت راه اندازی DDNS سه روش وجود دارد :
1-Secure only
2-Secure and Nonesecure
3-None

 

دانولد ویدیو جلسه چهارم
دانلود فایل PDF جلسه چهارم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
نظر شما به سامانه مدیریت ارسال شده است.
  • هیچ نظری یافت نشد

جست و جو

خبرنامه

 

 

 

ارتباط باما

استان فارس

شهرستان کازرون

 کمربندی خرمشهر خیابان باغ آسیایی کوچه احمدی معلم - کدپستی: 7318875988 - گروه آموزشی IRAN CBT

ایمیل: support@irancbt.com

تلفن : 07142243095

سایتwww.irancbt.com

ویژگی آموزش های IRANCBT

- آموزش به زبان فارسی

- استفاده از منابع معتبر

- استفاده از سناریو های واقعی

- دانلود رایگان آموزش ها

Iran Computer Base Training ارائه دهنده آموزش فارسی نرم افزار های عمومی و تخصصی و سرویس های تحت شبکه می باشد. عمده آموزش های IRANCBT مربوط به سرویس های تحت شبکه ارائه شده توسط شرکت مایکروسافت می باشد. کلیه آموزش های ارائه شده  به زبان فارسی  می باشد