جلسه سوم : بررسی و ایجاد انواع Recipients

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

Recipient به معنای گیرنده می باشد.در Exchange می توان Recipient ها را به دو دسته کلی تقسیم کرد :

1- Mailbox-Enable : علاوه بر دریافت ایمیل از Exchange قادر به ارسال ایمیل با استفاده از Exchange هم هستند.
2- Mail-Enable : تنها قادر به دریافت ایمیل از Exchange می باشند.

 

 

 

میزان رضایت شما در مورد محتوای ویدیو آموزشی جلسه سوم Exchange Server 2016

انواع mailbox Enable Recipient :

1 - User Mailbox : به ازای هر کدام از کاربران موجود در شبکه یک User mailbox ایجاد می گردد تا کاربران قادر به ارسال و دریافت ایمیل از درون شبکه و از خارج شبکه باشند.برای ارسال و درسافت ایمیل در شبکه داخلی نیاز به انجام تنظیمات بر روی سرور Exchange وجود ندارد و پس از نصب بصورت پیش فرض این امکان وجود دارد.
2 - Linked Mailbox
3 - Share Mailbox : با استفاده از این نوع میل باکس یک mailbox را میان چندین کاربر به اشتراک می گذاریم.
4 - Resource Mailbox(Room Mailbox , Equipment Mailbox) : با استفاده از این نوع Recipient برای هر کدام از تجهیزات مانند لپ تاپ ، ویدیو پرژکتور ، میکروفون و ... و همچنین اتاق های موجو.د در سازمان مانن اتاق کنفرانس mailbox ایجاد می کنیم تا کاربران قادر به رزرو کردن منبع مورد نظر برای تاریخ و ساعت مشخص باشند.

انواع Mail Enable Recipient :

1 - Distribution Group : ایمیل ارسال شده به یک Distribution group بصورت همزمان میان تمامی اعضای آن توزیع خواهد شد .توجه داشته باشید که اعضای یک Distribution group یا بصورت دستی توسط Owner آن گروه مشخص می گردد یا کاربر پس از دسترسی به میل باکس خود تقای عضویت در Distribution group مورد نظر را ارسال خواهد کرد.
2 - Dynamic Distribution Group : دقیقا مانند Distribution Group می باشد با این تفوت که اعضای یک Dynamic Distribution Group بصورت دستی مشخص نمی گردد بلکه ابتدا یک AD Query اجرا می گردد و بر اساس نتیجه Query اجرا شده اعضای آن مشخص می گردد.
3 - Mail Contact : در صورتی که یک کاربر در دامین Active Directory ما داری user Account نباشد همچنین Mailbox آن کاربر بر روی یک میل سرور خارجی قرار داشته باشد از این نوع Recipient استفاده می کنیم.
4 - Mail User : در صورتی که کاربر در دامین Active Directory دارای User Account باشد اما Mailbox آن بر روی یک میل سرور خارجی قرار داشته باشداز این نوع Recipient استفاده می کنیم.
5 - Mail Enable Security Group : مانند Distribution group می باشد با این تفاوت که از یک Security group می توان در هنگام تعریف و تنظیم Permission بر روی منابع استفاده کرد اما از Distribution group نمی توان استفاده کرد.

 دانلود ویدیو جلسه سوم

دانلد فایل PDF جلسه اول معرفی و نصب سرویس DHCP

 دانلود فایل PDF جلسه سوم

 

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
نظر شما به سامانه مدیریت ارسال شده است.
بارگذاری نظرات قدیمی تر

جست و جو

خبرنامه

 

 

 

ارتباط باما

استان فارس

شهرستان کازرون

 کمربندی خرمشهر خیابان باغ آسیایی کوچه احمدی معلم - کدپستی: 7318875988 - گروه آموزشی IRAN CBT

ایمیل: support@irancbt.com

تلفن : 07142243095

سایتwww.irancbt.com

ویژگی آموزش های IRANCBT

- آموزش به زبان فارسی

- استفاده از منابع معتبر

- استفاده از سناریو های واقعی

- دانلود رایگان آموزش ها

Iran Computer Base Training ارائه دهنده آموزش فارسی نرم افزار های عمومی و تخصصی و سرویس های تحت شبکه می باشد. عمده آموزش های IRANCBT مربوط به سرویس های تحت شبکه ارائه شده توسط شرکت مایکروسافت می باشد. کلیه آموزش های ارائه شده  به زبان فارسی  می باشد