Exchange Server 2016 - جلسه سوم : انواع Recipient

کاربر گرامی شما وارد حساب کاربری خود نگردیده اید

اسحاق ساسانی
1h 58m 40s
تعداد بازدید : 1951

جلسه سوم : انواع Recipient

انواع mailbox Enable Recipient :

1 - User Mailbox : به ازای هر کدام از کاربران موجود در شبکه یک User mailbox ایجاد می گردد تا کاربران قادر به ارسال و دریافت ایمیل از درون شبکه و از خارج شبکه باشند.برای ارسال و درسافت ایمیل در شبکه داخلی نیاز به انجام تنظیمات بر روی سرور Exchange وجود ندارد و پس از نصب بصورت پیش فرض این امکان وجود دارد.
2 - Linked Mailbox
3 - Share Mailbox : با استفاده از این نوع میل باکس یک mailbox را میان چندین کاربر به اشتراک می گذاریم.
4 - Resource Mailbox(Room Mailbox , Equipment Mailbox) : با استفاده از این نوع Recipient برای هر کدام از تجهیزات مانند لپ تاپ ، ویدیو پرژکتور ، میکروفون و ... و همچنین اتاق های موجو.د در سازمان مانن اتاق کنفرانس mailbox ایجاد می کنیم تا کاربران قادر به رزرو کردن منبع مورد نظر برای تاریخ و ساعت مشخص باشند.

انواع Mail Enable Recipient :

1 - Distribution Group : ایمیل ارسال شده به یک Distribution group بصورت همزمان میان تمامی اعضای آن توزیع خواهد شد .توجه داشته باشید که اعضای یک Distribution group یا بصورت دستی توسط Owner آن گروه مشخص می گردد یا کاربر پس از دسترسی به میل باکس خود تقای عضویت در Distribution group مورد نظر را ارسال خواهد کرد.
2 - Dynamic Distribution Group : دقیقا مانند Distribution Group می باشد با این تفوت که اعضای یک Dynamic Distribution Group بصورت دستی مشخص نمی گردد بلکه ابتدا یک AD Query اجرا می گردد و بر اساس نتیجه Query اجرا شده اعضای آن مشخص می گردد.
3 - Mail Contact : در صورتی که یک کاربر در دامین Active Directory ما داری user Account نباشد همچنین Mailbox آن کاربر بر روی یک میل سرور خارجی قرار داشته باشد از این نوع Recipient استفاده می کنیم.
4 - Mail User : در صورتی که کاربر در دامین Active Directory دارای User Account باشد اما Mailbox آن بر روی یک میل سرور خارجی قرار داشته باشداز این نوع Recipient استفاده می کنیم.
5 - Mail Enable Security Group : مانند Distribution group می باشد با این تفاوت که از یک Security group می توان در هنگام تعریف و تنظیم Permission بر روی منابع استفاده کرد اما از Distribution group نمی توان استفاده کرد.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید


نام و نام خانوادگی :
 
ایمیل :
پیام :
 
1397/10/29
فرستنده : ali     atb456@gmail.com
محتوای ارسالی : با سلام و خسته نباشید احتراما میخواستم ببینم که یوزر رو من از اکسچنج پاک میکنم میزنه یور رو از اکتیور پاک میکنه ؟ حتی من مثلا دو تا یوز با مثلا ali@test.local و ali_voip@test.ir که برای دومی برای یوزر voip هم هست رو هم میترکونه ! حالا سوال من اینه که راهی داری مثل اسکایپ فقط از اکسچنج دیلیت بکنه یوزر رو
 Manager        29/10/1397
سلام. https://docs.microsoft.com/en-us/exchange/recipients/disconnected-mailboxes/disable-or-delete-mailboxes?view=exchserver-2019

این بخش فقط برای کاربران سایت قابل مشاهده است.جهت مشاهده این بخش لطفاً وارد شوید