MCSA 2016 #70-742 - جلسه اول : Introduce Active Directory بخش اول

کاربر گرامی شما وارد حساب کاربری خود نگردیده اید

اسحاق ساسانی پور
0h 26m 31s
تعداد بازدید : 5631

جلسه اول : Introduce Active Directory بخش اول

شما بعنوان کارمند یا کاربر بعد از ورود به شرکت یا سازمان خود پشت میزکار می نشینید و از به درون کامپیوتر خود Sign in می کنید.
کامپیوتر نام کاربری و رمز عبور شما را بررسی و در صورتی که نام کاربری و رمز عبور وارد شده صحیح باشد Sign in با موفقیت انجام خواهد گرفت.بعد از Sign in شما وارد نرم افزار Outlook می شوید و ایمیل های خود را بررسی و در صورت نیاز یک یا چندین ایمیل به همکاران خود در داخل یا خارج از سازمان ارسال می نمایید در همین لحظه یک ایمیل از سمت کاربر مینا از بخش فروش دریافت می نمایید که حاوی اطلاعات فروش سه ماهه اول سال می باشد اما امکان پرینت کردن این فایل وجود ندارد و شما قادر نیستید فایل Attach شده را به شخص دیگر Forward نمایید.
از طرف دیگر شرکت شما با شرکت دیگر همکاری دارد و در آن شرکت یک Web Application وجود دارد ، شما با Web application ارتباط برقرار می کنید و از آن استفاده می نمایید و بدون این که نیاز به حساب کاربری در شرکت همکار داشته باشید.
چطور کامپیوتر نام کاربری و رمز عبور شما را بررسی و اجازه ورود به کامپیوتر را صادر می کند؟
میل سرور چگونه ایمیل های مربوط به شما را تشخیص و آنها را در اختیار شما قرار می دهد؟
میل سرور چگونه اجازه ارسال ایمیل را به شما می دهد؟
و اینکه چگونه کاربر با حساب کاربری خود به یک Application در یک شرکت دیگر دسترسی پیدا می کند؟
جواب تمامی این سوالات Active Directory خواهد بود. Active Directory جزء اصلی در محیط های مبتنی بر ویندوز سرور مایکروسافت می باشد.Active Directory در واقع یک Database از تمامی User ها – کامپیوتر ها – فولدر ها – پرینترها و تمامی Object های متصل شده به شبکه ما خواهد بود.
نرم افزار های موجود در شبکه ، در اکثر مواقع از Active Directory برای انجام عمل Authentication و Authorization استفاده خواهند کرد.در مثال های قبل زمانی که کاربر نرم افزار Outlook را اجرا می نماید Exchange Server یا میل سرور با Active Directory ارتباط برقرار می نماید و از طریق AD عمل Authentication انجام می گیرد و نتیجه در اختیار میل سرور قرار داده می شود و در انتها میل سرور ایمیل های مربوط به کاربر را در اختیار کاربر قرار خواهد داد.
Active Directory یا AD پنج سرویس مختلف را در اختیار ما قرار می دهد:
1- Active Directory Domain Services (AD DS)
2- Active Directory Certificate Services (AD CS)
3- Active Directory Federation Services (AD FS)
4- Active Directory Right Management Services (AD RMS)
5- Active Directory Lightweight Directory Services (AD LDS)

 

 

نظرات خود را برای ما ارسال کنید


نام و نام خانوادگی :
 
ایمیل :
پیام :
 

این بخش فقط برای کاربران سایت قابل مشاهده است.جهت مشاهده این بخش لطفاً وارد شوید

لیست دروس