MCSA 2016 #70-742 - جلسه دوم : Introduce Active Directory بخش دوم

کاربر گرامی شما وارد حساب کاربری خود نگردیده اید

اسحاق ساسانی پور
0h 12m 59s
تعداد بازدید : 1548

جلسه دوم : Introduce Active Directory بخش دوم

با استفاده از سرویس AD FS کاربر ها می توانند به برنامه های موجود در شرکت دیگر دسترسی داشته باشند.کاربر ها برای دسترسی به برنامه ها نیاز به حساب کاربری جدید نخواهند داشت.
سرویس AD FS سه قابلیت زیر را در اختیار ما قرار می دهد:
1- Identity Federation
2- Claims-Based Authentication
3- Single Sign on (SSO)

Active Directory Certificate Services (AD CS)
با استفاده از این سرویس می توان Public Key Infrastructure را در شبکه داخلی پیاده سازی کرد و Certificate های مورد نیاز کاربر ها و کامپیوتر ها را صادر و در اختیار آنها قرار داد.
بسیاری از سرویس ها و برنامه برای فعالیت نیاز به Certificate خواهند داشت برای مثال سرویس Skype – Exchange – VPN و ... برای دریافت Certificate مورد نیاز هر کدام از این سرویس ها می توان از سرویس AD CS استفاه کرد

Active Directory Right Management Services (AD RMS)
یکی از مهمترین نگرانی ها و دغدغه های هر شرکت و یا سازمان امنیت داده ها ، اطلاعات و اسناد خواهد بود.حتی کاربرهای آموزش دیده هم ممکن است گاهی دچار اشتباه شوند و داده و اطلاعات را به اشتباه برای کاربران خارجی ارسال نمایند یا اسناد را چاپ و یا ویرایش کنند.برای مثال فرض کنید که یک کاربر به اشتباه اسناد مالی شرکت را برای یک شخص در خارج از سازمان ارسال نمایند و یسا حتی این عمل بصورت عمد انجام گیرد تمامی این موارد امنیت داده ها و اطلاعات ما را به خطر خواهد انداخت.
برای این که امنیت داده ها ، اطلاعات و اسناد خود را در داخل و خارج از سازمان تامین کنیم می توانیم از سرویس AD RMS در ساختار AD استفاده کنیم.

 

 

نظرات خود را برای ما ارسال کنید


نام و نام خانوادگی :
 
ایمیل :
پیام :
 

این بخش فقط برای کاربران سایت قابل مشاهده است.جهت مشاهده این بخش لطفاً وارد شوید

لیست دروس